Pēdējā laikā ne tikai Jaungada naktī, bet arī citās svinībās bieži vien ir salūts, bet dzīvnieki ļoti baidās no šādiem trokšņiem.
Reakcija uz dažādām bailēm var būt atšķirīga. Mēģiniet tās mazināt maigi un pakāpeniski. Ir svarīgi neko nesasteigt un vadīties pēc Jūsu mīlulim ērta pārmaiņu ātruma, jo bailes var viegli pāraugt agresijā, ja suns tiek iestumts situācijā bez atkāpšanās ceļa
Ko darīt: mājdzīvniekam nevar ieskaidrot, ka svētkos tā ir pieņemts. Taču, ja mājdzīvnieka saimnieks zina, ka viņa suns vai kaķis baidās no trokšņiem un gaismas uzplaiksnījumiem, tad labāk pirms svinībām doties pie veterinārārsta un iegādāties nomierinošus līdzekļus.
Kategoriski aizliegts šādus preparātus iegādāties bez veterināra ieteikuma – pilnīgi iespējams, ka Jūs varat tik labi „nomierināt” dzīvnieku, ka pēc tam būs viņu jāreanimē.Neņemiet līdzi suņus uz publiskiem salūtiem vai tad, kad paši māju pagalmos, uz ielām, parkos uguņosiet! Laikus pievienojiet savu suņu kaklasiksnām piekariņu ar dzīvnieka dzīvesvietas koordinātēm! Nepaļaujieties maldinošajai iedomai: mans suns līdz šim nav baidījies no salūtu trokšņiem, nekas nenotiks arī šoreiz. Kāda noklīdusi petarde var trāpīt sunim, nokrist viņa tuvumā, kāda salūta blīkšķis var noskanēt pārlieku skaļi un suns pārbijies bēgs.
Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem svētku laikā, ieteiktu dzīvnieku saimniekiem ievērot vairākus padomus:
• Pirms pasākuma veiciet kārtīgu pastaigu, lai sunim nebūtu liekas enerģijas, ko pārvērst stresā. Tas arī dos iespēju sunim atviegloties, jo vēlāk vakarā diez vai viņam un Jums būs ērti vest suni pastaigā.
• Atcerieties aizvērt gan durvis, gan logus.
• Ja gatavojat uguņošanu, brīdiniet kaimiņus jau iepriekš, lai viņi varētu sagatavoties.
• Pārliecinieties, ka Jūsu mīluļa identifikācijas numuri ir aktuāli, lai, noklīšanas gadījumā spētu Jums labāk palīdzēt viņu atrast.
• Jūsu mīlulis var nomierināties, arī rotaļājoties ar savām iemīļotajām mantiņām, tādēļ parūpējieties, lai tās viņam svētku laikā būtu pieejamas.
• Suns un citi ārpus telpām dzīvojošie mīluļi būtu jāpārceļ no dārza uz kādu klusāku vietu, piemēram, garāžu vai kādu lapeni, vai arī slēgtās iekštelpās. Logiem būtu jānolaiž aizkari vai žalūzijas, vēl pirms uguņošana ir sākusies.
•
Ieslēdziet televizoru vai radio, lai nomāktu uguņošanas troksni.• Uzraugiet sava mīluļa uzvedību, taču neuzbāzieties viņam un nelieciet uzturēties trokšņainā cilvēku sabiedrībā, citādi dzīvniekam pielips svētku nemiers. Jums būtu jāatgriežas pie ierastā dzīves ritma, cik drīz vien iespējams.
• Nekad nesāciet uguņošanu neviena dzīvnieka klātbūtnē.