Eksistē vesela virkne produktu, kurus nedrīkst dot sunim ! 1. Saldumus: bulciņas, tortes, graudu cukuru u.tml. Šie produkti izraisa acu asarošanu vai strutošanu, var arī tikt traucēta normāla aknu darbība.
2. Liels daudzums sāls ir inde sunim (arī cilvēkam). Tāpēc ēdienam sāls jāpievieno minimālā devā.
3. Jebkuras garšvielas, aromātiskās vielas, kas ir pat cepumu sastāvā, var kļūt par iemeslu ožas zaudēšanai. Īpašs risks tas ir medību un dienesta suņiem.
4. Kategoriski nedrīkst dot aitas un cūkas gaļu. Jēlā cūkgaļā visbiežāk sastopams suņu mēra vīruss (gaļēdāju mēris Pestis canum). Gan aitas, gan cūkas gaļa izraisa gremošanas traucējumus, kā arī aknu darbības traucējumus.
5. Nedrīkst dot pākšaugus, neapstrādātus putraimus, izņemot auzu pārslas. Suņiem garšo zaļi kartupeļi, ja dosiet 1 kartupeli dienā - tas nekaitēs.
6. Arī iekļaujot barības devā pienu, var rasties problēmas, jo bieži vien suņa organisms ir ļoti jutīgs pret piena cukuru (laktozi). Uzskata, ka pienu kucēnam drīkst dot līdz 4- mēnešu vecumam. Savukārt skābpiena produktus: kefīru, biezpienu un sieru suņa organisms pārstrādā bez grūtībām
Barības maiņas ! ? Pirms pārejiet no vienas barības uz citu, padomājiet, vai tas nepieciešams jūsu sunim. Ja nolemsiet, ka barības maiņa vajadzīga, tad konsultējieties ar savu audzētāju, vetārstu. Viņi ieteiks, kādu barību izvēlēties, un palīdzēs pakontrolēt pareizu pāreju no vienas barības uz citu.
Lietojot sausās barības jums stingri jāievēro firmas - izgatavotājas rekomendācijas, lai neizraisītu traucējumus suņa gremošanas traktā. Īpaši uzmanīgiem jābūt pirmajās 5 - 7 dienās. Profesionālajai sausajai barībai nedrīkst pievienot nekādus citus produktus: tā satur visu nepieciešamo pilnvērtīgai jūsu suņa barības dienas devai.
Atcerieties, ka svarīgi suni nepārbarot, īpaši pirmajās dienās barojot ar jauno barību.
Vienmēr sekojiet tam, lai sunim būtu svaigs dzeramais ūdens.
Sunim jādzer cik tas vēlas!
Atcerieties: mēs un tikai mēs paši pagarinām vai samazinām sava suņa dzīvi.
Atteikšanās no barības un rijība
Gluži tāpat kā citiem dzīvniekiem, arī suņiem apetīte ir atkarīga no veselas virknes dažādu faktoru. Galvas smadzenēs atrodas bada un sāta sajūtas centri. Viena vai otra traucējumi izraisa suņa attieksmi pret ēdienu.
Uzbudinājums šajos centros rodas gan kā atbildes reakcija uz parastu kairinājumu (piemēram, ja suns saož ceptas gaļas smaržu, tam sagribas ēst, un izdalās siekalas)
Cilvēki parasti zina, kas ir mehāniska sāta sajūta: tas ir tad, kad tu esi apēdis tik daudz, ka vēderā vairs nav vietas. Par laimi, suņiem šī sajūta iestājas ātrāk, jo kuņģī notiek ķīmiskā sastāva izmaiņas. Tas ir ļoti svarīgi. Ja suns justos paēdis tikai tad, kad kuņģis ir maksimāli piepildīts, tad viņš visu laiku pārēstos. Jo dabā dzīvojošais suņa tuvākais radinieks vilks barojas daudz retāk: 2-3 reizes nedēļā, toties vienā reizē viņš spēj apēst apmēram 10 kg.
Arī mūsu suņu kuņģi ir spējīgi tā izstiepties. :-))
Mazākā mērā, nekā kaķiem, suņiem izstrādājas pieradums pret noteiktiem produktiem, un daudzi ir ļoti konservatīvi attiecībā uz saviem ēšanas paradumiem.
infovet.lv